פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
לא, זה לא מריחואנה


שלום לכולם! פינה בוטאנית! אחד מהצמחים בהם אנחנו נתקלים לא מעט בקרבת מעיינות, וחלקנו שגדלנו במקומות הנכונים ישר אומרים "יווו, מגדלים פה קנאביס", נקרא שיח אברהם וכל קשר בינו לבין הקנאביס הוא ויזואלי ואסוציאטיבי בהחלט.


את השיח נזהה לפי הדמיון שהזכרתי כבר לצמח הקנאביס. העלים שלו נראים כמו כף יד פרוסה עם 5-6 אצבעות (לא לא האצבעות האלו) והפרחים היפים שלו מופיעים בצבעים כחול-סגול. הוא מגיע לגובה של 1.5-2 מ' והוא שוכן בד"כ בקרבת מקורות מים. בחורף, העלים יוצאים למנוחה ונושרים, ובסוף האביב כשהשמש מגיחה עם הרבה פוטנציאל, הם צומחים מחדש.


הצמח נפוץ בתחום רפואת המרפא מצמחים (ושימו לב לדגש חשוב, אף פעם אל תשתמשו בצמח שאתם לא מכירים, ללא עצת מומחה אמיתי, אפילו אם קראתם ברשת או באיזו פינה יומית שיש לו יכולות מדהימות, ברצינות) והוא קשור בעיקר לתחום הרבייה (בחלק מהמקומות שימש למניעת רביה, במקורות אחרים הוא מופיע דווקא כמתיר עקרות), אך גם כמקל על כאבי ראש, פרקים ועוד..


יש מספר אגדות שקשורות לשם המעניין שלו. אחת טוענת שכשאברהם הלך עם יצחק לעקידה ובסופו של דבר הוא נדרש לחיפוש קורבן אחר, היה זה השיח הזה שבו הסתבכו קרניו של האיל שבסופו של דבר הוקרב. האגדה השניה קשורה דווקא למה שהזכרנו בהקשר לתכונותיו הרפואיות, ומספרת ששרה, אשת אברהם, השתמשה בו ובוטלה עקרותה..


אלו היו 60 שניות על עוד דבר שלא מומלץ לעשן;)


אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

אין לעשות שום שימוש רפואי בצמחים ללא הכשרה מתאימה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter