פינה יומית בארץ ישראל/אביתר ליכטמן


כשתבוא..נשיר ברון


כמעט שבת שלום וחג שמח! זה עבר לידנו, כמעט שפספסנו, אבל ממש בימים אלו, לפני 34 שנים, יצא נווט קרב בשם רון ארד לטיסה ממנה עד היום הוא לא חזר. ואנחנו זוכרים.


רון, שגדל במגדיאל, היה תלמיד ובן ואח לפני שהתגייס לשירות בחיל האוויר. הוא הספיק להתחתן עם תמי ולהיות אבא ליובל, לפני שיצא למבצע "בית אבא מספר 12".


הימים היו ימי רצועת הביטחון בלבנון. ארגון "אמל" ארגון טרור שיעי שהיה המפגע העיקרי לצד ארגוני הפלסטינים בלבנון עמל לפגוע בכוחות צה"ל השוהים בלבנון ומנסים למנוע מהאש מלפגוע באזרחי ישראל.


רביעיית מטוסי קורנס (פנטום) יצאה לגיחת תקיפה על מטרות מחבלים באיזור צידון. במהלך התקיפה, התפוצצה תחמושת בסמוך לאחד המטוסים, והטייס ישי אבירם והנווט רון ארד נאלצו לנטוש את המטוס.


טיסת חילוץ במסוק קוברה יצאה לעבר השניים. ישי אבירם אותר והועלה עליה. רון ארד נחת בידי מחבלי "אמל", ומאז למעשה נעלמו עקבותיו.
לאורך השנים הוא הועבר בין ארגוני טרור שונים, ומדינת ישראל פעלה לחשוף את מיקומו גם במבצעים נועזים והנודע בהם הוא חטיפת דיראני.
למעשה, עד היום לא ידוע מה עלה בגורלו, ודוחו"ת מודיעין שונים נכתבו ושיערו שהוא מת במהלך השבי, אם כי אין למעשה מידע מוצק.


מה שידוע בוודאות הוא ש34 שנים לאחר מכן, אנחנו עדיין זוכרים את אלו שיצאו בשמנו לפעולות שונות וטרם חזרו, ואנחנו מחכים ומצפים
בסוכות הקרוב אנחנו נסתופף איש בביתו וסוכתו..ולוואי שבחג סוכות הבא, נשב כל עם ישראל לגווניו, כולל הנעדרים בסוכת שלום אחת גדולה, ואז "נשיר ברון"..


חג שמח, שבת שלום❤️ אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter