פינה יומית בארץ ישראל/אביתר ליכטמן
איזה עין תות, עין תות שלנו??
שלום לכולם! ברחבי הארץ יש מספר מקומות שכשמציינים את שמם, צריך גם להזכיר את מיקומם. כך למשל חצור וחצור הגלילית. בית לחם ובית לחם הגלילית ועוד. אחד מהם הוא עין תות, והיום עין תות ליד אניעם


בריכת המעיין הגדולה, שוכנת ליד מושב אניעם במרכז הגולן. מי הבריכה מתמלאים ממסיל אל ע'נאמה, שהוא אחד מהמסילים של היהודיה. מסיל? כן, כמו שיש פלג, ואדי, יובל, נחל ועוד שהם שמות של ילדי שנות ה2000;) אבל במקביל סוגים שונים של אמצעי הולכת מים טבעיים, כך בגולן יש מסילים.


מדובר על מקומות בהם הבזלת שמכסה את פני הגולן צעירה יחסית, והמים טרם הספיקו לחרוץ בה קניונים עמוקים. לכן הם זורמים באפיק רדוד שהוא כמו מסילה עבור המים הלאה לנחל הגדול והקניוני - במקרה הזה היהודיה.


לטובת איגום המים, הוקם סכר בטון, והמים מגיעים בו לעומק של עד כ1.5 מ'. המים יוצאים על בריכה יותר קטנה בצינור צר (שימו לב, גם בה יש שתי מדרגות עומק) וממשיכים בפלג קטן הלאה בסבך הפטל, התאנים ולצל האקליפטוסים וקירקור הצפרדעים..


איך מגיעים? Waze עין תות (זה שמופיע תחתיו המספר 808). מחנים בחנית העפר הקטנה לצד הכביש ויורדים רגלית 2 דקות עד למים. מעיין רחב ידיים וגדול. לא לשכוח, שקית זבל, לאסוף את שלכם ואת של אחרים


עד כאן להערב:) אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה.

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter