פינה יומית בארץ ישראל/אביתר ליכטמן
מים, בהאיים, עליות ופסטורליה


ערב טוב לכולם! מקווה שעוד לא התאדתם לגמרי אחרי החום של היום, כי אני כותב את זה עכשיו בתור שלולית אביתר, אבל עזבו, בואו נחשוב על מים לפחות, והפעם מעיין שהוא לחובבי הז'אנר ודורש מאמץ: עין שוירח


המעיין נקרא גם עין שריר והשם שוירח מצלצל את שמו של ירח פארן, ואם השם מוכר לכם זה כי הזכרתי אותו פה לא מזמן בפינה של אנדרטת הטייסים הטורקיים, שגם היא בת טיפוחיו.


אבל שניה לפני ירח, הבריכה המקורית במקום היא עוד אחד מהשרידים להתיישבות קבוצה של בהאיים באדמות הסמוכות לקיבוץ האון, שהשריד הכי בולט שלהן הוא בית הקברות הבהאי.


את הבריכה הם בנו בשנות ה40 לקליטת מי המעיין לטובת השקיית השדות שלהם. עם השנים, ועם היעלמותם מהאיזור הבריכה נסתמה והפסיקה להיות פעילה. ירח פארן, שיפץ את המקום, ניקה אותה, והכשיר אותה מחדש.


לצידה פינות ישיבה מוצלות, ואם תקשיבו טוב, תוכלו לשמוע את השקט המדהים שהמקום מציע.


איך מגיעים? אוו שאלה מצוינת. אם אתם עם 4x4 תוכלו להגיע מכיוון קיבוץ האון למטה יחד עם הwaze (עין שוירח). אם אתם עם פרייבט, תגיעו מלמעלה דרך עין תאופיק (עין עקוב) ותרדו בזהירות עד שתראו שהדרך כבר לא מתאימה לרכב שלכם. מכאן תחנו. אל תתפתו להמשיך. רדו ברגל כ200-300 מטר בשביל העפר עד שמצד ימין תראו את השער לעין שוירח. עברו בו ומכאן לכו עם השביל עוד כ200 מטר. קחו בחשבון, לא מתאים למתקשים בהליכה, והעליה לאוטו, היא בואו נאמר, שכמה שהמעיין יפה, ככה העליה. הכי חשוב. עזרו לשמור על המעיין נקי וקחו משם כל פיסת אשפה אתכם חזרה לאוטו.


עד כאן להיום! אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה
בברכת בואו נשפריץ מים לאוויר כדי לקרר קצת כי זה מוגזם

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter