פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
קילוחי בזלת, 3 בריכות והרבה הרבה פסטורליה


ערב טוב לכולם! ושלום לכל המצטרפים החדשים (למעלה מ400 איש היום:). עם אווירת התרת הרסן באוויר, ממשיך לאט לאט לטפטף קצת פינות טבע נוספות, בתקווה שנוכל לצאת ולבצע פעילות ספורטיבית גם בתוך המים באופן רשמי;). והיום בפינה אחד מהמעיינות השווים ביותר בגולן עין עלמיין


מי שנוסע לאורך הצירים המערביים של רמת הגולן ושיפוליה, יזהה אינסוף מעיינות (עין שוקו, עין תינה, עיינות דבשה ועוד ועוד). באופן עקרוני ופשוט, רמת הגולן מורכבת מכמה שכבות בזלת שהתרבדו אחת על השניה לאורך השנים. חלק מהשכבות התחתונות יותר, נאטמו כשבאו במגע עם מים, ומאז, מי הגשמים חודרים את השכבות שהם מצליחים, וכשהם מגיעים לשכבות האטומות, החלחול מטה מפסיק, והופך לזרימה הצידה. בשיפולים המערביים, המים ש"זורמים הצידה" מחפשים היכן לפרוץ, ולכן נראה שם לא מעט מעיינות.


את המים של מעיין עין עלמיין, כמו במעיינות נוספים (הג'וחדר שכתבנו עליו השבוע ועוד), ניתבו הסורים לבריכות לטובת פינוק לקצינים, בסמוך לבסיסיהם בעת ששהו ברמה. עם השנים, נוער ממקומות שונים (יודע על כפר הנוער עין זיתים, בני המושבים ועוד) שיפץ וסידר במקביל לבריכה המרכזית עוד שתי בריכות קטנות, ספסלים ופינות ישיבה. הבריכות מוצלות מאוד בעצי אקליפטוסים ענקיים, ובסמוך שיחי פטל ובכלל, אווירת גן עדן:)
איך מגיעים? בוויז: עין עלמיין. להתקדם לאט לאט לאט עם האוטו, לעבור קצת את הרפת שמשמאל, ושם לחנות. המלצה חמה. אל תתפתו לרדת עם הרכב עוד. הקרקע מבותרת. משם תפנו רגלית ימינה עם שביל העפר עוד כ400 מטרים עד לעצי האקליפטוס. המעיין בפנים.


במקום 3 ברכות: אחת גדולה בעומק של כ1.5 מ'. קטנה יותר בעומק של מטר, ואחת בגובה רגליים, וזרימה נהדרת של המים כל הזמן.

הרחצה על אחריות המתרחץ. הבריכה המרכזית, עמוקה לילדים
עד כאן להיום! אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה:)

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter