פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
טנקים, עיראקים, מעיין וניקבה
שלום לכולם! והיום בפינה מעיין מקסים שממשיך להתכתב עם הפינות מהשבוע האחרון שעסקו בששת הימים ובשחרור חבלי המולדת, והפעם אנחנו ב עין כפיר למרגלות הישוב אלון מורה.


העיר שכם שוחררה ביום השלישי למלחמת ששת הימים, ממש באותן שעות בהן שוחררה ירושלים. היה זה לאחר יומיים וחצי של לחימה עזה באיזור השומרון שהחלה דווקא באיזור ג'נין ובעמק דותן בקרבות קשים שראויים לסקירה נפרדת, כשלאחר כיבושה, נכנסו כוחותינו לעומק השומרון בעוד רוב הכוחות הירדנים נסוגים.


עם כניסתם של כוחות חטיבה 37 וכוחות גולני לשכם, שככו רוב הקרבות, אם כי היו לכוחותינו 12 הרוגים בשחרור העיר וחלקת קבר יוסף, חלקם מאש כוחותינו. לפי הסיפורים, יצאו חלק מתושבי שכם בצהלות שמחה וקבלת פנים חגיגית לרגל כניסת הכוחות, עד שהתבררה הטעות. תושבי שכם היו בטוחים בתחילה שאלו הכוחות העיראקיים שבאו לסייע לירדנים במערכה, ושמחו לראות אותם בכניסה לעיר. השמחה פגה כשהבינו שאלו כוחות צה"ל... על שכם יש עוד הרבה מה לספר אבל נשאיר לפעם אחרת:)
עין כפיר למרגלות הישוב אלון מורה שצופה על שכם, הוא מעיין שכבה, שמימיו עושים דרכם מניקבה חצובה בהר, היישר אל בריכה שנבנתה שם בשנים האחרונות.


שיפוץ וטיפוח הבריכה נעשה לזכרו של אבנר כפיר חזי, בן אלון מורה שנהרג במלחמת לבנון הראשונה בסמוך למוצב הבופור.
במקום קיימת בריכה שמפוצלת ל2, האחת רדודה והשניה מגיעה לעומק של כ1.7 מ' וכן סככה ומקומות ישיבה..
מעבר לכביש (ממזרח) תוכלו לצעוד לאורכה של הנקבה לאורך של כ50 מטר, כאשר בחלק מהמקומות המים מגיעים לגובה של כ20-30 ס"מ.. מומלץ כמובן להצטייד בפנס.
איך מגיעים? Waze עין כפיר (אלון מורה).
עד כאן להיום:) אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter