פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
ההר הכי גבוה, הישוב הכי גבוהה והמעיין עם נוף ברמה גבוהה;)
שלום לכולם! והיום בפינה, פינת חמד קטנה, אל מול נוף הרים מדהים בצפון הרחוק: עין חרמון (עין נמרוד)


אז שניה לפני המעיין, כמה מילים על הישוב המיוחד הזה, שהוא בעצם הישוב היהודי הגבוה ביותר במדינת ישראל (כן, מעל נווה אטי"ב) וצופה אל נופה המדהים של בקעת יעפורי וברכת רם, וכמובן לחרמון. הישוב מונה פחות מ10 משפחות והוא כמובן מהקטנים ביותר בישראל. הוא התחיל כהאחזות נח"ל צבאית, שפורקה בהמשך, ובסוף שנות ה-90 הוא הפך לישוב אזרחי (שמלווה בכל מיני בעיות בירוקרטיות אבל הן לפעם אחרת;)


המעיין הוא מעיין שכבה שנובע באחד ממורדות הפסגה של רכס נמרוד עליה יושב הישוב, והמים נאספים לתוך בריכת בטון בנויה בגודל של כ2X3. את השם עין חרמון הוא קיבל לאור הנוף המטריף ממנו על החרמון ממול, ואת השם עין נמרוד, כמו הישוב ליד, על שם קלעת נמרוד שנמצאת ממש מולו.
ממש בסמוך שוכנת חורשת ברושים, שמטיילים החליטו על שמה כ"חורשת הצרפתים" מתוך הנחה שנטיעה מסודרת של ברושים בצורה הזו, תהיה פרי מחשבה של "ראש אירופאי" ולא "ראש מזרח תיכוני" והאירופאים האחרונים ששלטו פה לפנינו היו הצרפתים (המנדט הצרפתי, בזמן שהמנדט הבריטי היה על רוב שטחי מדינת ישראל).
דגשים: הבריכה בעומק של כ1 מטר מים נעימים. יש בוץ בקרקעית, שמעתי שמועות על עלוקות בתוך המים, אני בעצמי לא נתקלתי (או נתעלקתי). בכל מקרה הנוף מדהים ושווה הגעה לפחות לפק"ל קפה:)
איך מגיעים? כ300 מטר לפני הכניסה לנמרוד, מצד ימין נראה חניית עפר קטנטנה ושער בקר. מחנים את הרכב, ויורדים עם שביל קטן כ300 מטר עד המעיין. לשים לב שהירידה לא מתאימה למי שמתקשה בהליכה.
עד כאן להיום! אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה:)

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter