פינה יומית בארץ ישראל/אביתר ליכטמן
מאלנבי ועד לבנון, גזר, כרם ומעיין
שלום לכולם! כמו שהבנתם בזמן האחרון אני בשוונג מעיינות הודות לחל"ת שמאפשר לי אינספור גיחות מבריכה לבריכה, והיום בפינה עין ורד(א) מעיין מקסים קרוב למרכז הארץ.


אם הייתם מגיעים לפה לפני כ2000-5000 שנים, כנראה שהמטרה העיקרית שלכם הייתה לשתות ממי המעיין הזכים, שהיו מקור השתיה המרכזי של העיר הסמוכה גזר.


מי שעוד נהנו מהמים הללו היו כח עותמאני חזק שישב על התל בימי מלחמת העולם הראשונה, עד שחייליו של אלנבי החליטו לשים סוף לסיפור, ובהתקפת פרשים חזקה, כבשו את המקום.


בימינו, שופצה וטופחה הבריכה לזכרו של איתי שטיינברגר, בן הישוב הסמוך כרמי יוסף ואוהב טבע. במלחמת לבנון השניה, איתי לוחם בסיירת השריון, נלווה אל פרמדיק לחלץ פצועים בכפר ע'רנדייה.


לאחר טיפוס מפרך, חבירה לפצועים וטיפול בהם, החל מטח טילים. איתי והפרמדיק המשיכו בטיפול תוך כדי המטח, עד שאחד מהם, פגע ישירות באיתי. על פועלו הוא קיבל את צל"ש אלוף פיקוד הצפון.


המעיין היום הוא פינת חמד, עם פינות מוסדרות לצידו. עומקו כ1.5 מ' ויותר. ובסמוך אליו המים נקווים לשלולית קטנה לקטנים יותר.
איך מגיעים? בוויז: עין ורד(המעיין)-וורדא (כך מופיע שם). הגעה מומלצת מכרמי יוסף ולא מקיבוץ גזר. ליסוע בעדינות בדרכי העפר. והכי חשוב, קחו שקיות ואספו את האשפה, גם שלכם, וגם של מי שהשאיר בטעות לפניכן. המעיין נמצא באיזור מודיעין-רמלה, ולא להתבלבל עם
מושב עין ורד שלא באיזור
תהנו:) אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

שימו לב: בקיץ המעיין יבש בד"כ

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter