פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
העין בפתחה של גן עדן
אז אתחיל בהתרגשות, חיממתם לי את הלב היום, מעבר להכל, היו אלו ההודעות המרגשות שלכם❤️תודה
וואי וואי, תמיד התלבטתי מתי תגיע הפינה הזו, כי היא הכי קלאסית מצד אחד, אבל מצד שני היא מהיפות ביותר בארץ, וזה כנראה הזמן גם לכתוב על המעיין המדהים הזה שנמצא בעמק בית שאן (עמק המעיינות) והמים התכולים-צלולים שלו תמיד עושים חשק לקפוץ למים: עין יהודה בעין הנצי"ב
אז המעיין קיבל את שמו יחד עם אותה דמות שהקיבוץ קיבל: הנצי"ב: הרב נפתלי צבי יהודה ברלין. הוא היה אחד מראשי ישיבת וולוז'ין המפורסת בבלארוס (בה למדו גם הרב קוק וגם המשורר ביאליק) וחלם לעלות לארץ ישראל בסוף ימיו, מה שנמנע ממנו לאור מחלה שממנה נפטר ונקבר בורשה. גופו לא עלה אך רוחו דחפה להתיישבות בארץ.


ונחזור רגע למעיין עצמו, מי המעיין מליחים באופן יחסי ולכן אינם רלוונטיים לשתיה וגם לחקלאות הם פחות (באופן כללי כשאני מדבר על מעיינות מליחים, הכוונה היא לא ים המלח, אלא מליחות יחסית בהשוואה למעיינות מתוקים שיעילים לשתיה וחקלאות), אבל הם בהחלט יעילים להזין את בריכות הדגים המקומיות, יחד עם הטמפרטורה היחסית גבוהה וקבועה שלהם (ושוב, המים קרים, רק יחסית), ולכן לאחר שאנחנו נהנים מהם בנביעה, הם ממשיכים הלאה לדגי האמנון וחבריהם.


ברחבי הבריכה תוכלו לראות שרידי מזרני פלציב עבים שהופכים את חווית ההסתלבטות במים לחזקה יותר. עכשיו שימו לב לפרט הטריוויה החשוב הזה שיעיף לכם את הסכך. מכירים מזרן פלציב מהמשפט הקודם? לא סתם זרוקים פה במעיין. כי הם מיוצרים ממש פה בקיבוץ והשם הוא הלחם (מקווה שאבשלום קור קורא את השורה הזו וגאה בי) של פלסטיק ועין הנצי"ב (מקווה שהמשווק של המפעל קורא את השורה הזו ויודע את חשבון הבנק שלי). בקיצור, פה זה המקור.


דגשים: המים עמוקים מאוד מאוד. העלייה מהם יכולה להיות לפעמים מאתגרת, אז תעשו את השיקול שלכם. היתרון שבריכת המעיין גדולה מאוד כך שגם כשעמוס יש יחסית מקום. ההגעה: waze: עין הנצי"ב. מחנים את הרכב מחוץ לקיבוץ (יש חניה מסודרת) ומשם הליכה רגלית של כמה דקות
בתמונה: בערך שליש מהמעיין


השחיה באחריות המתרחצים בלבד
יאללה תהנו:) אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter