פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן
ערב טוב לכולם! והיום בפינה אני רוצה לקחת אתכם לאחד המצפים היפים, הגבוהים והמרשימים בארץ מצפור הר אדיר


פסגת הר אדיר היא אחת מהפסגות הגבוהות והבולטות של רכס הרי מירון, ואת שמותיהם קל לזכור בראשי התיבות אח"מ - אדיר, חירם, מירון. הגובה האדיר של ההר, למעלה מ1000 מטר מעל פני הים, מאפשר תצפית מדהימה ופנורמית אל מרחב דרום לבנון.


הנוף הזה, הוביל את משפחותיהם של 121 חללי מלחמת לבנון השניה, להקים במקום תצפית לזכרם של הנופלים. מה שמיוחד במבנה מרפסת התצפית, הוא שהיא בנויה בזוויות מרובות, כך ששמו של כל נופל, מונצח במיקום הצופה לאיזור בו הוא נפל.


על ההר נמצאו שרידי מצודה ישראלית, מתקופת ממלכת בית עמרי, מלך ישראל, ובאיזור כנראה עברו דרכי מסחר של הפיניקים ועמים נוספים שהובילו סחורות מהלבנון אל המרחב הישראלי ודרומה.


ההר מוקף בחורשת אלונים, ובימים אלו ממש ניתן לראות פרחי יקינטון שמעטרים פינות מסוימות, לצד פריחה נוספת, ובעיקר לבוא להנות מנוף מדהים, לגעת במורשת, בגיבורים, ולהנות מפינות הישיבה ואוויר ההרים שמסביב, שבזכות אותם אלו המונצחים במקום, ולהבדיל, אלו השומרים עליו כיום, אנו זוכים להנות מהם...


ואסכם במשפט שאמר שמעון פרס, נשיא המדינה דאז עם חנוכת המצפור: "הלוחמים שלנו הלכו לקרב כמתנדבים בעם, נכונים לכל משימה, מוכנים להשליך חייהם מנגד ולהביא ישועה לעמם". ואנחנו נטייל ונודה להם בכל צעד וצעד...


איך מגיעים? waze: מצפור הר אדיר. אחרי שהחננו, יש לעלות עם שביל העפר כ5-10 דקות עד למצפה...
עד כאן להערב! אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter