פינה יומית בארץ ישראל/אביתר ליכטמן
קח רובה קח תרמיל בוא איתי אל הגליל

הרעשה ארטילרית נפתחה במקביל על הישובים סעסע, ג'יש, מלכיה, ותרשיחא, אבל זו הייתה רק המטרה המשנית. המטרה העיקרית הייתה למנוע מ"צבא ההצלה של קאוקג'י" לדעת שממש היום לפני 72 שנים, פתח צה"ל ב מבצע חירם.


הימים היו ימי ההפוגה השניה - הפסקת אש שהוכרזה על ידי האו"ם שמטבען של הפסקות אש עם שכנינו הפכה למסע הצטיידות דו צדדי בנשק. וברגע שהיה ניתן נפתחה האש חזרה.


"צבא ההצלה" צבא המתנדבים ממדינות ערב המשיך בפעילות החבלה נגד ישראל, והשיא היה כיבוש המשלטים שמעל מנרה, וכישלון מבצע "יעל" עליו כתבתי בעבר שמטרתו הייתה לכבוש אותם חזרה.


ההחלטה הייתה לפתוח במבצע כולל לאורך ולרוחב הגליל העליון במטרה לדחוק את כוחות האויב ממוצביהם. במשך מספר ימים לחמו חטיבות גולני, כרמלי, 7, 9 חיל משמר ועוד מכפר לכפר וממשלט למשלט עד שדחקו כמעט את כל כוחות צבא ההצלה מחוץ לשטחי ישראל הקטנה
המבצע שעלה ב23 הרוגים לכוחותינו, הביא את צה"ל לכיוון הליטאני ולשליטה ב14 כפרים בעומק לבנון, אשר הוחזקו בידנו עד להסכמי שביתת הנשק חצי שנה לאחר מכן.


המכה הזו אגב, הייתה המכה העיקרית שמנעה מלבנון להשתתף בנסיונות הטיית המים ובמלחמת ששת הימים, אבל זה כבר לפעם אחרת..לילה טוב:)
אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter