פריחה משגעת והבהלה לזעפרן


ערב טוב לכולם! הטרנד החם של השנה הוא צילומי פריחה, ואסור לכם להישאר בחוץ (כאילו מחוץ לטרנד, לגבי הצילום דווקא עדיף שזה כן יהיה בחוץ, כי זה פחות יעבוד אם תצלמו בבית עציצים מפלסטיק;) אז אחרי שעברנו את החלמוניות, הסתווניות (שעדיין קצת איתנו), הכוכב של השכונה עכשיו הוא ללא ספק ה כרכום למיניו, שממש תכף גם הוא ימשיך לעולם שכולו המתנה לשנה הבאה


אז הכרכום הוא חבר במשפחת האירוסיים, שהאחים הבולטים שלו עוד יגיעו אלינו בהמשך החורף, ואחרי שנה של גדילת הפקעת מתחת לפני הקרקע, הוא מגיח עם תחילת החורף. במשפחת הכרכומים יש למעלה מ70 מינים, ובישראל יש מספר נציגים שלהם, כשהבולטים שבהם הם הכרכום החורפי והכרכום הנאה.


עכשיו תשמעו (ז'תומרת תקראו) שני דברים מגניבים. 1. מכירים את התבלים כורכום שיש לכולנו במטבח? אז זה כורכום ולא כרכום. אין קשר. 2. שמעתם על התבלין זעפרן ? אפשר להגיד עליו שהוא הזהב של עולם התבלינים, ובחיפוש מהיר בגוגל תגלו ש גרם אחד ממנו עולה סביב ה50 ש"ח וצפונה. (אולי בזכות הפינה הזו עולם מכירות הסמים הכבדים יתרוקן לטובת עיסוק בזעפרן). אז זעפרן בשונה מהכורכום, דווקא כן מופק מהכרכום, ממין ספציפי ומבויית שלו ולא מאלו שמסתובבים פה.


אגב, הזעפרן כנראה היה אחד ממיני הקטורת אותה הקריבו בבית המקדש, והכרכום עצמו מוזכר גם בשיר השירים "נרד וכרכום, קנה וקינמון" כצמח ריחני וחשוב.


אבל איפה מוצאים כרכומים אתם שואלים? בסמוך לתל פארס בגולן תוכלו למצוא את כרכום השבכה, ובאחו נוב את הכרכום הנאה, בנחל ראש פינה את כרכום גיירדו, ועוד ועוד בנחל עין כרם ובחרבת בורגין ובנחל תקוע ובקיצור, חפשו בפייסבוק מאיפה אנשים העלו צילומים ולכו מהרררר שלא תפספסו את אחד הפרחים היפים...


אלו היו 60 שניות של "מאמי אתה חייב לקנות זעפרן לשבת, למה הבאת כורכום, אמרתי לך זעפרן!!";)


אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

להצטרפות לפינה היומית: שלחו הודעה ל0547728242

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter