כולנו מכירים את זה שיש שיחות טלפון "קלילות" ושיחות טלפון כבדות משקל וחשיבות. באותו בוקר, כשיחיא הרים את הטלפון לעוד שיחה של "מה נשמע" הוא לא הרגיש את 50 הגרמים הנוספים במכשיר הטלפון, ולא תאר לעצמו כמה הם עשויים להיות כבדי משקל עבורו. 25 שנים לחיסולו של "המהנדס" יחיא עיאש


הוא היה אחד מגדולי המחבלים של החמאס, ואת התמונה שלו הכיר כנראה כל חייל שהסתובב בתוככי הכפרים באיזור בנימין והשומרון. האיש היה מומחה לחומרי נפץ ומטעני חבלה, ואת "מומחיותו" הרגישו מאות אזרחים ישראלים, כאשר עשרות מהם מתו, ורבים נפצעו בפיגועי התופת ש"המהנדס" היה אחראי להם.


עד ששירות הביטחון החליט לעשות לזה סוף. לאחר תקופה ארוכה של מרדפים מכפר לכפר, כשהאיש מחליף בתים לעיתים תכופות, נודע שהוא עבר לרצועת עזה וזוכה שם להגנתו היחסית של יאסר עראפאת. בעזרת סייען מקומי, הועבר מכשיר פלאפון אל עייאש.


מי שהיה במרדף מתמשך, היה ער לצורך להחליף מכשירים מידי פעם. המכשיר הזה שהובא אליו, תחילה היה בשימוש של מקורבים אליו, לצורך "הרדמת השטח" המכשיר הגיע גם לידיו כדי להרגיל אותו. בסיוע סייען, חזר המכשיר לידי השב"כ "לצרכי תיקון", שהטמין בו 50 גרם חומר נפץ והחזיר אותו לעייאש.


באותו בוקר, חייג בתחילה אביו של עייאש אל הטלפון הקווי שבביתו. אך מסיבות עלומות (אהמ אהמ..) נותקה השיחה במפתיע. אז נאלצו לעבור לטלפון הסלולארי. לקח משפט אחד מצד עייאש במהלך השיחה דרך המכשיר, כדי לאשר שאכן הדובר הוא גדול המחבלים. באותו רגע, שודר אות ההפעלה דרך האנטנה הסלולארית המקומית. הפעם השיחה נותקה בנסיבות אחרות.


מכשיר הטלפון התפוצץ, יחיא עייאש נהרג, ואנשי החמאס והרשות נשארו פעורי פה, מאחד ממבצעי הסיכול המרשימים של מדינת ישראל.
עד כאן להיום! אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

להצטרפות לפינה היומית: אביתר 0547728242

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter