*חנות עתיקה, קיסר ופריחה*


שלום לכולם! בין הפוגות הגשמים (והשלגים) זה הזמן היה ביותר לטייל, כשהארץ מתכסה במרבד ירוק ועיטורי פריחה, והיום אנחנו ב *חרבת חנות*
החורבה ששוכנת לא רחוק ממושב מטע ומצור הדסה, יושבת בסמוך לתוואי דרך עתיקה ומרכזית שקיבלה את השם "דרך הקיסר". הדרך נסללה בתקופה הרומאית (יתכן שלכבוד הקיסר אדריאנוס במסע דיכוי מרד בר כוכבא, ויתכן שבמקום היה תוואי מרכזי כבר בזמנם של קיסרים קודמים) וחיברה בין ירושלים וחברון שהיו ערים מרכזיות, לבין בית גוברין, אשקלון ועזה.


על תוואי הדרך הוקמה בתקופה הביזנטית כנסיה ששרידיה נחשפו בסמוך יחד עם רצפות פסיפס מרשימות ביותר. בסמוך אליהן, מצביעים נוסעים ותיירים מהתקופה הביזנטית, על גל אבנים גדול מאוד אותו ניתן לראות היום בשטח, כקברו של לא אחר מאשר....גוליית הפלישתי!


בתקופות מאוחרות יותר היו אלו האיובים, העותמאנים והממלוכים שהשתמשו בשרידי התקופות שקדמו להם, והשם חרבת חנות, משמר ככה"נ את העובדה שבמקום שיושב לצד הדרך המרכזית, שכן חאן לטובת עוברי הדרכים..


במקום תוכלו לראות גם שרידי גת מרשימים, בור מים, ובימים אלו לצד המרבדים הירוקים גם פריחה יפהפייה של המון רקפות, עיריות, קצת כלניות ועוד...


*מהמקום יוצא מסלול מקסים לכיוון עין תנור ועין מטע, עליו אכתוב בהמשך*

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter