פינה יומית בארץ ישראל / אביתר ליכטמן


שעת נעילה, האיש שגייס עצמו למערכה


לילה טוב לכולם! אחת מדמויות המופת שאני מזכיר שוב ושוב, היא אוריאל חפץ. עם עלייתה לאור של הסדרה שעת נעילה, ראוי לתת זרקור נוסף על פעילותו של האיש המדהים הזה


לוחמי השריון העייפים אחרי הקרבות הקשים באיזור נפח, לא האמינו למראה עיניהם. רכב אולדסמוביל אזרחי, הסתובב בלב הטנקים הפגועים, בעוד טנקים סוריים מסתובבים בשטח. השריונרים שהיו עסוקים במעבר מטנק פגוע לטנק תקן, מלקטים שרידים מצוותי טנקים פגועים, לצוותי טנקים חדשים, אף פעם לא ראו מלאך בחייהם, בוודאי לא בעוצמת האש, ובוודאי לא אחד כזה שנוסע באולדסמוביל.


אם הוא היה הולך לפי הכללים, הוא בכלל לא היה מסתובב שם. כשהוא ראה שהוא לא גויס למילואים כמו כל השאר, הוא פשוט לקח את הרכב, עזב הכל ועלה לרמה. ניסה להצטוות, לקבל תפקיד, אבל בסערת הבלאגן שהתחולל ברמה, אנשי גיוס המילואים במחנות שלמרגלות רמת הגולן לא יכלו להתפנות למי שלא היה חלק מאיזשהו צוות טנק. אז הוא הבין. שאם הוא לא יגייס את עצמו למערכה, אף אחד אחר לא יעשה זאת. וכך, הוא עלה לרמה הבוערת מאש, הוא, והאולדסמוביל שלו, ופשוט החל להסתובב בין צוותי צה"ל הפגועים. בלב האש. במקומות שכוחות הרפואה הצבאיים לא יכולים להגיע, ואסף את הפצועים ברכבו.


כשהוא עבר לפי העדויות בין שיירות של כלי רכב סוריים, הם פשוט נתנו לו לעבור. כי הניחו שמי שמסתובב בתוכם בכזה ביטחון, כנראה אמור להיות שם.


וכך נכנס ללב האש. פצוע אחרי פצוע. מוריד אותם למטה, לתאג"דים, וחוזר למעלה שוב. ומידי פעם הוא חלף על פני שריונרים מופתעים שניסו לסמן לו לעצור. לעזור. אבל הוא לא יכל. כי הרכב שלו היה פשוט מלא בפצועים כבר. עד שעלה למעלה שוב, לאסוף את אלו שנותרו.


עשרות פצועים כנראה חבים לו את חייהם. אוריאל חפץ האיש שגייס את עצמו למערכה...אחד מרבים מסיפורי הגבורה...


עד כאן להיום, אביתר ליכטמן, מורה דרך ומרצה

להצטרפות לפינה היומית שלחו הודעה ל0547728242

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter