*עין יזרעאל* מעיין מקסים, רחב מאוד (עשרות מטרים), רדוד ומסביבו חורשה ענקית מוצלת עם פלג מים. באמצע הבריכה הגדולה תראו את מבנה המשאבה שפיזר את מי המעיין בעבר ליישובים הסמוכים. מתאים לעצירה ארוכ בצל, הילדים יבלו זמן רב במים. waze: עין יזרעאל. מרחק מהרכב: דקה. 

*תל יזרעאל* לא רחוק מעין יזרעאל שוכן תל יזרעאל, אתר תנ"כי עם סיפורים מימי אחאב וכרם נבות היזרעאלי, יהוא המלך ואיזבל המלכה וגם סיפורים מקרבות הגבורה בתש"ח של חיילי הפלמ"ח בשחרור הכפר זרעין כולל אנדרטה שמנציחה את האירועים. waze: תל יזרעאל. אם אתם משפחות הולכות, אז אפשר לעשות מסלול של כשעה עד עין יזרעאל ואז תצטרכו עוד רכב שיחכה לכם שם.

*המעיין בחורשת גדעון* מעיין מקסים בתוך חורשת עצי אקליפטוס בסמוך לגדעונה. אחרי שנים שנחל חרוד היה מזוהם כולו, החלו לאט לאט להזרים אליו מים נקיים כמו במקום הזה. צינור קטן ומים זורמים בפלג קטן.waze: חורשת גדעון

*נחל הקיני* נחל פחות מוכר בפאתי עמק יזרעאל וליד מגידו. הנחל מתחיל בסמוך לתחנת הדלק ממערב לצומת מגידו בזרימה רדודה בינות לאקליפטוסים, ומשם ממשיך ועובר בין שרידי טחנת קמח ועוד. איך מגיעים? נוסעים לכיוון צומת מגידו, וממשיכים מערבה (כיוון כללי ואדי ערה). 500 מטר אחרי הצומת יש תחנת דלק, אפשר להחנות שם ולהמשיך עם שבילהעפר ליד השדות לעבר האקליפטוסים מצד ימין. אפשרי עם חלק מהרכבים להמשיך עד האקליפטוסים.

*מסלול נחל יצפור בגלבוע* מסלול קווי (2 רכבים), כ2 ק"מ , למשפחות מיטיבות לכת (יתדות). המסלול מקסים, חציו מוצל וחציו בשמש. נוף מדהים, ומסלול כיפי. waze: https://www.waze.com/ul… מהנקודה הזו, עקבו אחר השילוט. לקחת בחשבון, לפני הירידה ביתדות, במידה ויש עומס, תצטרכו להמתין בשמש: להצטייד בהתאם עם מים וכו'.

*מצפה ערן ודובי שמיר*: במרומי הגלבוע בסמוך למעלה גלבוע, אחד המצפים היפים בארץ. הוקם לזכרם של ערן ודובי, אב ובנו שנפלו במילוי תפקידם. מהמקום נוף מדהים לעבר עמק יזרעאל, עמק בית שאן, הגליל התחתון ועוד..בסמוך טורבינות הענק המרשימות של הגלבוע. Waze: מצפה ערן ודובי שמיר 

*בריכת נחל הקיבוצים* בריכה מדהימה שאוספת אליה את מי נחל הקיבוצים.  בסמוך אליה חורשה גדולה ושולחנות פיקניק. waze: בריכת נחל הקיבוצים.

*עין מגדל* אחד המעיינות היפים ביותר בארץ עם מי טורקיז ותכלת (וכמו שאתם מבינים העומס בהתאם) נמצא ממש בגב של הסחנה וגן השלושה. waze: גן השלושה, ובמקום להכנס לגן, מקיפים אותו מצד ימין עם הכביש עד לחנייה האחורית (במקום בו שוכרים את הגולפקארים וכו'). 200 מטר מקצה החניה לצד שמאל נמצא המעיין שלמעשה מתחיל את מסלול נחל הקיבוצים

*עין שוקק והשביל הרטוב* בגב של גן השלושה ("הסח'נה") מתחילים מספר מסלולים. האחד הוא מסלול בתוך נחל הקיבוצים עצמו (עמוק לילדים) שמסתיים בבריכת נחל הקיבוצים. המסלול השני כולל הליכה רגלית על פי השילוט במשך רבע שעה (חשופה לשמש) עד לבריכה גדולה מאוד: עין מודע (רובה לא עמוקה). כ100 מטר ממנה בהמשך המסלול (שמאלה מהכיוון ממנו הגעתם) יוצא שביל צביקה לזכר צביקה קפלן: שביל שעובר בינות לסבך בתוך מים רדודים, עד לבריכות נוספות (עין שוקק ובריכת הטחנה). מדהים לילדים. בסוף המסלול בבחירה האם לחזור לכיוון הסח'נה ממנו התחלם או לבריכת נחל הקיבוצים (ואז דורש שתי מכוניות).

*עין נזם / עין חנזיר* - בשדות קיבוץ שדה אליהו. מעיין ענק ומדהים (ועמוק). קחו בחשבון שאין הרבה צל בסביבתו. מתאים ליודעים לשחות. גן עדן קטן בחום הבית-שאני. waze: עין נזם. מרחק מהרכב: כמה דקות.

*עין אבוקה*  נחל אבוקה הוא מהנחלים המדהימים של עמק המעיינות, ומהפחות מוכרים שבהם. מדובר במקטע של כ2 ק"מ שמשמש בעצם כמאגר מים לפני פיזורם לשדות העמק. הנחל עמוק ורחב, אפשר להגיע עם מזרוני ים / סירות מתנפחות ולשוט לאורכו. שימו לב, עמוק כבר בכניסה. הכניסה באחריות המתרחצים בלבד. waze: עין אבוקה

*קניון הבזלת - נחל חרוד* מסלול קצרצר במזרחו של נחל חרוד לפני השפך לירדן. המסלול עובר מעל לקניון בזלתי של הנחל, על גשרים תלויים ועומדים, וביניהם פינות הסבר, ושולחנות פיקניק וצל. מתאים לעצירה נחמדה לנופים שלא רגילים אליהם בד"כ. waze: קניון הבזלת נחל חרוד (לא להתבלבל עם שם דומה בנחל תבור)


כל המקומות הם בגדר המלצות ורעיונות. לפני הגעה ממליץ בכל מקרה לקרוא על המקומות לוודא שהם מתאימים לכם.ממליץ בחום עבור כולנו, קחו אתכם שקית אחת לאיסוף זבל, גם שלכם, וגם של כאלו שלא לקחו איתם.

כל הזכויות שמורות. 

נהנים מההמלצות ומהפינה היומית? רוצים להיות שותפים בהמשך הפרויקט האדיר הזה של הכרת הארץ ואזכרת גיבורי עם ישראל? מוזמנים לתמוך בפייבוקס: https://payboxapp.page.link/4Di4JSYZ4HitHy226

google.com, pub-5824249975223607, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Free Website Counter
Free Website Counter